Vložit inzerát

Tipy na pracovní pohovor

 

 

Kdykoli něco děláme poprvé, jsme nejistí a nervózní, a pokud nejste extrémně klidné povahy, cítíte při prvním boji o pracovní místo něco podobného. Naštěstí je ale kolem nás spoustu zkušených lidí, kteří jsou ochotni sdílet, co během let nastřádali, a pomoci tak alespoň částečně těmto pocitům ulevit. Zde je náš výběr z těchto tipů: 

 

 

1. Na nic si nehrajte 

 

Jestli jste v životopise nelhali (což důrazně nedoporučujeme), druhá strana moc dobře ví, že toho ještě za sebou mnoho nemáte. Proto nemá smysl ze sebe dělat profíka a světáka, když otevřenost a pokora jsou mnohem sympatičtější. 

 

 

2. Zkuste uklidňovací techniky 

 

Hluboké dýchání, snaha odvést svou pozornost jinam, antistresové pomůcky...zkusit můžete úplně cokoli. I když tomu předem tolik nevěříte, nic tím neztratíte a lépe poznáte sebe sama. V každém případě se vám umění zklidnit svou mysl bude velice hodit i na pracovišti. 

 

 

3. Dobře se připravte a pak to nechte plynout 

 

Udělejte maximum pro úspěch, ale za jisté hranice rozhodně nechoďte. Neobětujte spánek a odpočinek před pohovorem, neučte se informace vysloveně nazpaměť - můžete si tím značně uškodit. Půl dne před schůzkou už pouze relaxujte a nechte vše volně proběhnout. 

 

 

4. Poučte se z průběhu 

 

Ať už bude vaše zkušenost jakákoli, má pro vás velkou cenu. Zkuste se zamyslet nad tím, co mohlo být lepší a v čem jste naopak zabodovali, jaká byla reakce druhého člověka na jednotlivosti, pokud si to vybavujete. Analyzujte ale s mírou, stokrát si vše přehrávat v hlavě vás může zbytečně rozhodit. 

 

 

5. Nebuďte na sebe přísní 

 

Neočekávejte od sebe zázraky na svém prvním pohovoru v životě. Mějte realistickou představu a udělte si objektivní hodnocení, za své nedostatky se rozhodně není třeba bičovat. A jestli nastal nějaký trapas, zkuste se tomu prostě zasmát.

 

 

Žirafa.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.