Vložit inzerát

BI analytik | PRAHA | 75 - 80 000 CZK

Hlavní město Praha Plný úvazek

Náplň práce

Hledání možných řešení pro pokrytí potřeb businessu, specifikaci požadavků, definici zadání, komunikaci se zadavateli a dodavateli.
- Vytváření reportů v MS PowerBI.
- Správa a tvorba datových modelů BI systémů.
- Monitoring report serveru a ostatních BI komponent.
- Spolupráce na vytváření Datového katalogu, který bude sloužit jako interaktivní slovník napojený na data a reporty.
- Vymýšlení a nastavení pravidel pro Datovou kvalitu, která zajistí automatické rozpoznání chyb v datech ze zdrojových systémů.
- Vytváření dopadové analýzy při změně ve zdrojových systémech použitím nástrojů pro Data lineage.
- Analýzu dat pomocí SQL, zjišťování pro business důležitých skutečností a trendů.
- Návrh BI/DWH řešení, business i technickou specifikaci tabulek a metrik.
- Prezentaci analýz a vytvořených řešení managementu, validace výsledků.
- Spolupráce na návrzích a změnách interních procesů se vztahem k BI/DWH.
- Různorodá práce na mnoha projektech ve spolupráci s ostatními členy BI týmu.

Požadavky

Nadšence do dat, pro kterého bude práce koníčkem.
- Základní znalost alespoň jednoho z reportingových nástrojů jako jsou Power BI, Tableau, Reporting services atd.
- Zkušenosti s nástroji Data Governance jako je Data Catalog, Data Quality a Data Lineage výhodou, ale ne nutností.
- Dobré komunikační schopnosti jsou nezbytné. Do náplně práce patří i edukace uživatelů.
- Týmového hráče schopného pracovat i samostatně.
- Být schopný prezentovat složité principy běžným uživatelům i top managementu.
- Díky denní komunikaci s dodavateli z celého světa u nás využijete svou angličtinu.
- SQL na mírně pokročilé úrovni.
- Orientace v CASE nástrojích, např. EA.

Místo pracoviště

Praha

Informace o pozici

  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie
  • Plat: Od 75000 CZK do 80000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek