Vložit inzerát

Data architect | PRAHA | 75 - 80 000 CZK

Hlavní město Praha Plný úvazek

Náplň práce

- Správa a strategické řízení celofiremní datové architektury - Definování rámce, standardů a zásad datové architektury, včetně modelování, metadat, zabezpečení, referenčních dat a kmenových dat.
- Definování a mapování datových toků, tj. které části organizace generují data, které potřebují data ke svému fungování, jak jsou datové toky řízeny a jak se data mění.
- Součinnost při rozvoji, optimalizaci a dlouhodobém řízení datového modelu BI databází (DWH, ODS, Regulatorní databáze) - zejména na úrovni konceptuálního a logického modelu
- Spolupráce na návrhu kontrol datové kvality a řízení životního cyklu dat (anonymizace, retence, archivace, zálohování…)
- Hledání způsobů jak neustále zvyšovat přidanou hodnotu dat pro business - data jsou u nás motor businessu.
- Identifikace potřeb v oblasti dat na základě vyhodnocení procesů, aplikací a potřeb byznysu.
- Převádění byznys požadavků do technických specifikací, včetně datových toků, integrací, transformací, databází a datových skladů.
- Zapojení do výběru technologií a strategického směřování technologického stacku naší společnosti (cloud strategie, data governance, self-service BI a demokratizace dat)
- Podpora nových kolegů napříč společností za oblast datové architektury

Požadavky

- Předchozí zkušenosti s prací v oblasti datové architektury a datového modelování
- Pokročilá znalost SQL a problematiky datového inženýrství
- Schopnost vizualizace a interpretace datové architektury
- Výborné komunikační schopnosti pro spolupráci jak s vývojovými, tak i bussinesovými tými
- Pokročilé strategické, konceptuální a analytické myšlení
- Schopnost čtení a tvorby schémat, diagramů a architekturních modelů
- Orientaci a nadšení v oblasti technologických trendů na zpracování dat
- Nezbytná je schopnost prioritizovat a koordinovat vývoj s návaznými systémy.

Místo pracoviště

Praha

Informace o pozici

  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie
  • Plat: Od 75000 CZK do 80000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek