Vložit inzerát

Síťový a Bezpečností Specialista | Praha | 100.000 CZK |

Hlavní město Praha Plný úvazek

Náplň práce

Jste nadšenec do síťových technologií a bezpečnosti? Máte v malíku technologie jako Cisco nebo Juniper? Zajímáte se o cloud technologie, oblast IoT? Líbí se Vám prozákaznický přístup? Tak pokračujte ve čtení.

O nás:
Jsme lídrem v oblasti virtualizačních technologií, nabízíme profesionální cloudové služby, hosting, máme vlastní datová centra, vyvíjíme IoT řešení. Zkrátka převádíme technologické trendy do inovativních mediálních, telekomunikačních a IT infrastrukturních služeb. V tuto chvíli rozšiřujeme tým, který má na starost vymyslet zákaznická řešení, provést jejich realizaci a pak se starat o údržbu a rozvoj.

Pracovní náplň:
- Konfigurace klasických telco služeb (datové služby, L3VPN, internet vč. páteční
sítě) – konzultace pro obchodní oddělení řešení šitých na míru ve fázi nabídky,
následná spolupráce s technickou podporou a zákazníkem z pohledu správného
nastavení služeb, spolupráce s oddělením výstavby, jejich realizace a uvedení
služby do provozu
- Diagnostika a odstraňování hromadných poruch, nestandardních a rizikových
situací a implementace preventivních opatření zabraňující opakovanému výskytu
stavů
- L2 support, se kterým si neporadí náš helpdesk ani juniornější kolegové,
implementace změnových požadavků ve spolupráci s obchodním oddělením,
optimalizace síťového provozu
- Spolupráce při plánování rozvoje sítě, výběru nových technologií a jejich zavádění
do produkčního prostředí společnosti
- Velmi úzká spolupráce s dalšími expertními týmu technického provozu jako je
výstavba, projekce, správci RR spojů, konfigurátoři cloudových služeb,
konfigurátoři optických tras a mnoha dalšími.
- Žádné stereotypní a opakující se konfigurace! Nabízíme široký záběr a
komplexnost služeb a technologií, reálný kontakt se službami i zákazníky
samotnými (nemáme retailový segment, pouze B2B od lokálních providerů až po
velké nadnárodní korporace)
- Většina Infrastruktury v technologii: Juniper, ale používáme i další jako Cisco,
Aruba, Fortinet apod.
- Hybridní způsob práce – 2-3 dny onsite, zbytek týdne možný HO

Požadavky

Požadujeme:
- Znalost síťových technologií – Alespoň 4 roky na podobné pozici
- Zkušenost s prací v datových sítích
- Ovládat standardy telekomunikačních technologií
- Znalost HW/SW vybavení technologií - Cisco (IOS) nebo Juniper (Junos)
- Základy OS Linux
- Výhodou znalost základů programování, skriptování a automatizace
- Praktická zkušenost (návrh, optimalizace, provoz) s provozováním větší firemní
wifi sítě
- Prozákaznický přístup
- Angličtina alespoň A2/B1 – Na úrovni čtení technické dokumentace
- Ochota držet pracovní pohotovost (1 týden v měsíci)

Místo pracoviště

Praha

Informace o pozici

  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie
  • Plat: Od 80000 CZK do 100000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek