Vložit inzerát

PKI SOLUTION ARCHITECT | PRAGUE | HPP

Hlavní město Praha Plný úvazek

Náplň práce

Jaká je náplň práce PKI Solution Architekta?

- Práce u významných lokálních finančních společností na rozvoji systémů pro identifikaci, autentizaci a elektronický podpis.
- Komunikace s klienty i naším týmem – architekty, vývojáři a testery/analytiky. Diskuze nad požadavky klientů, konzultace nad legislativními a regulatorními dopady, návrhy řešení, transformace požadavků do funkční specifikace a tasků pro vývojáře.
- Využití open-source komponent a knihoven
- Využívání řady technologií a frameworků pro kryptografii a práce spojenou s formáty digitálního podpisu (BouncyCastle, XMLSig, iText, PoDoFo, DSS). Využíváme kryptografické moduly primárně od firmy Entrust s využitím technologií jako PKCS#11 či SEE.
- Máme zkušenosti s integracemi PKI čipových karet do aplikací. Primárním jazykem je Java, s využitím komponent od rodiny Apache (Tomcat, Camel), u některých klientů nasazujeme na JBoss a WebSphere AS. Řada komponent realizována i v C++ či .NET. V posledních letech využíváme hlavně certifikační autoritu od Microsoftu, ale není nám cizí integrace na rozhraní řady externích CA. Data ukládáme Oracle a Postgresu. Jako build systém používáme Gradle pro Javu a Cmake pro C++. Pro verzování máme Gitlab a zčásti ještě Subversion. Využíváme také Jiru, Confluence, Nexus a Jenkins.

Požadavky

Požadavky:
- Doménová znalost včetně znalosti legislativy a regulace
- Zkušenosti s analýzou požadavků a jejich projednávání s klienty
- Schopnost popsat a navrhnout řešení
- Znalost běžných aplikačních architektur a integračních modelů
- Praktické zkušenosti z vývoje aplikací
- Praktické zkušenosti z vedením vývojového týmu a jeho koordinace
- Angličtinu na komunikativní úrovni a určitě češtinu nebo slovenštinu
- Výborné komunikační dovednosti
- Analytické myšlení

Místo pracoviště

Praha

Informace o pozici

  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie
  • Plat: Od 0 N/A do 0 N/A
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek